BASENY 

 

Bogata oferta basenów termalnych sprzyja wypoczynkowi w Tatrach. Korzystać z nich mogą całe rodziny wspólnie zażywając kąpieli i wodnego szaleństwa. Obecnie na Podhalu funkcjonuje kilka doskonale wyposażonych obiektów z wodnymi atrakcjami: 

* Termy Białka Tatrzańska

* Termy Bukowina Tatrzańska

* Aqua Park Zakopane 

* Termy Chochołowskie

* Termy Szaflary

* Gorący Potok

WYCIĄGI

W naszym regionie funkcjonuje wiele tras i wyciągów narciarskich doskonale przygotowanych i o różnym stopniu trudności. Swoje miejsce znajdą tutaj początkujący narciarze jak również profesjonaliści szukający mocnych wrażeń.

W okolicy:

* Stacja narciarska Małe Ciche

* Jurgów Ski

* Wyciąg narciarski Niedźwiadek

* Olczań Ski

* Rusiń- Ski

* Centrum narciarskie Nosal

* Antałowka

* Wyciąg narciarski Ugory

SZLAKI

 

Małe Ciche to wieś podhalańska, która pod względem infrastruktury turystycznej jest jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości górskich. Niedaleko stąd do innych wytwornych miejscowości wypoczynkowych 

Na kilka górskich szlaków można udać się prosto z Małego Cichego:

* Rusinowa Polana - leży na wysokości 1170 – 1300 m n.p.m. Rozciąga się z niej piękny widok na Tatry Wysokie – zarówno polskie jak i słowackie. Widać stąd Hawrań, Murań, Gerlach, Ganek, Rysy, Mięguszowieckie Szczyty i wiele innych.

* Wiktorówki -  to miejsce niezwykłe, magiczne, z klimatem, szczególnie ważne dla górali, ale również turystów i pielgrzymów. Ze względu na łatwą dostępność jest bardzo chętnie i licznie odwiedzane przez turystów w w różnym wieku.

* Dolina Suchej Wody,

* Murowaniec z Doliną Gąsienicową.

KARCZMY 

 

Podhale warto poznać też od strony kulinarnej. Podczas wizyty w jednej z regionalnych karczm obowiązkowo trzeba spróbować góralskiej kwaśnicy i prawdziwych oscypków. W pobliżu naszego domu znajduje się wiele regionalnych restauracji, karczm, serwujących wspaniałe smakołyki.

Polecamy Państwu:

* Karczma Tatrzański Bór,

* Karczma Wilcze,

* Karcma Pod Groniem,

* Karcma U Olejorzy.